Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. júna 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Gazprom má v Poľsku problém s nízkou kvalitou plynu

GAZ-System včera ráno prestal odoberať plyn od spoločnosti Gazprom Export na jednom z prepojovacích bodov, pretože nespĺňal kvalitatívne parametre špecifikované v predpise pre prepravu. Tranzit suroviny by sa mala obnoviť v piatok ráno.

Podľa poľských médií bol v plyne vyšší obsah vody než povoľujú bezpečnostné štandardy, čo malo byť spôsobené poruchou alebo nedbanlivosťou na území Ruska alebo Bieloruska.

Ruská spoločnosť vo svojom vyhlásení potvrdila, že na odstránení problémov pracuje. „Večer 20.6. došlo ku krátkodobému technickému problému s kvalitou plynu prepravovaného cez plynovod Jamal do Európy,“ uviedol Gazprom Export, ktorý chce prepravu v danom bode obnoviť čo najskôr.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.