Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. januára 2014 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Gazprom bude v Bruseli rokovať o svojom antimonopolnom vyšetrovaní

Rokovanie medzi zástupcom ruského ministra energetiky Anatolijom Janovským a predstaviteľom odboru komisie pre hospodársku súťaž bude prvé od polovice decembra, povedal agentúre Reuters informovaný zdroj. Vtedy podpredseda predstavenstva Gazpromu Alexander Medvedev ponúkol Bruselu v rokovaní s komisárom Joaquínom Almuniom ústupky.

„Ďalšie kolo rokovaní sa uskutoční dnes a ja nechcem predbiehať jeho výsledkom,” povedal Čižov. Hovorca Európskej komisie vyjadrenie komentovať odmietol. Almunia minulý týždeň vyjadril pochybnosti o tom, či návrh Gazpromu bude môcť spor vyriešiť.

Almunia v októbri uviedol, že komisia je pripravená obviniť Gazprom z používania praktík porušujúcich antimonopolné pravidlá. Ak komisia príde k záveru, že niektorá firma pravidlá skutočne porušuje, môžu ju potrestať pokutou až do  desiatich percent jej globálnych tržieb. To by v prípade Gazpromu bolo až 14,3 miliardy dolárov.

Komisia Gazprom podozrieva, že bráni spriechodneniu toku plynu krajinami strednej a východnej Európy a snaží sa niektorým z nich prekaziť plány na rozšírenie zdrojov dodávok. Gazprom je tiež podozrivý, že účtuje niektorým krajinám neprimerane vysoké ceny.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.