Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. júla 2010 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Francúzsky Total rozbieha ťažbu nekonvenčného plynu

Francúzska ropná spoločnosť Total hľadá možnosti ťažby bridlicového plynu v Európe. Dohodu podpísala aj s americkou spoločnosťou Chesapeake Energy Corp. Hoci predpoklady vývoja trhu s plynom v Európe nie sú optimistické, predstavitelia veria v obrat spôsobení dopytom ázijských krajín.

Total získal povolenie na ťažbu bridlicového plynu vo Francúzsku, čaká na súhlas Dánska a iných krajín v západnej Európe. Podľa Business Week. ťažbu plánuje aj v USA, kde sú lepšie podmienky na ťažbu kvôli menšej koncentrácii obyvateľstva. Energetický gigant očakáva, že ceny za zemný plyn pôjdu nahor spolu s rastúcim dopytom Číny a Indie.

Podľa Medzinárodnej energetickej agentúry (IEA) zasiahne Európu do roku 2015 prebytok zemného plynu, informuje Business Week. „Slabý trh s plynom nemá žiadny vplyv na stratégiu našej firmy s nekonvenčným plynom,“ prehlásil Patrice de Vivies, starší viceprezident spoločnosti pre prieskum a produkciu v severnej Európe.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.