Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júna 2011 Jadrová energia od Energia.skSITA

Francúzsko predĺži životnosť najstaršej atómovej elektrárne v krajine

Francúzska agentúra pre jadrovú bezpečnosť pravdepodobne schváli predlženie životnosti najstaršej jadrovej elektrárne v krajine o ďalších 10 rokov. Informoval o tom vo štvrtok francúzsky denník Le Figaro. Úrad podľa denníka zároveň vyzve prevádzkovateľa elektrárne, ktorým je štátom vlastnený energetický podnik EDF, aby v zariadení pristúpil k určitým technickým a bezpečnostným opatreniam. Rozhodnutie o predĺžení životnosti jadrovej elektrárne Fessenheim prijala agentúra po ukončení rutinných bezpečnostných previerok. Elektráreň Fessenheim, ktorá je v prevádzke 30 rokov, sa dostala vo Francúzsku do centra sporov medzi prívržencami a odporcami jadrovej energie po tom, čo marcové zemetrasenie a tsunami poškodili japonské nukleárne zariadenie Fukušima. Rozhodnutie o budúcnosti elektrárne má agentúra podľa denníka oznámiť do konca tohto mesiaca.

Zhruba tretina z celkových kapacít v jadrovej energetike v rámci Európy pochádza z Francúzska. Krajina má k dispozícii 58 reaktorov, ktoré prevádzkuje štátna energetická spoločnosť EDF. Francúzsko je celosvetovo krajinou s najvyššou mierou závislosti na jadrovej energetike. Francúzska vláda opakovane potvrdila že krajina aj po kríze v japonskej Fukušime zotrvá pri nukleárnej energii.

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.