Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. júna 2010 Jadrová energia od Energia.skSITA

Francúzsko a Rusko podpísali dohodu o jadrovej spolupráci

Moskva a Paríž chcú koordinovať svoje kroky v rozvoji jadrovej energetiky. V utorok uzavreli dohodu o vzájomnej spolupráci. Signatármi sú šéfovia úradov pre jadrovú energetiku vo svojich krajinách, Bernard Ligot a Sergej Kirijenko.

Kirijenko a Bigot sa dohodli na vytvorení koordinačného výboru, ktorý má pomôcť úspešne zavŕšiť spoločný program. Zameria sa najmä na technológie recyklácie použitého jadrového paliva a využitie rádioaktívnych izotopov na medicínske účely, informuje RIA Novosti.

Francúzsko a Rusko sa majú na základe dohody podieľať na experimentoch v jadrovej energetike. Technologická spolupráca prinesie pravidelné návštevy odborníkov z oboch signatárskych krajín, uvádza vo svojej správe agentúra RIA Novosti.

Oba štáty patria k priekopníkom jadrovej energetiky vo svete. Rusko má na svojom území 32 jadrových reaktorov, Francúzsko dokonca 58. Paríž v súčasnosti pracuje na výskume jadrových reaktorov tretej generácie.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.