Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. októbra 2011 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Francúzska EDF chce prevziať väčšinu v talianskej energetike Edison

„EDF predložila prísľub odkúpiť akcie Edison počas troch rokov za cenu stanovenú na určitom násobku EBITDA (zisk pred splátku úrokov, zdanením a odpismi) zo vzorky porovnateľných verejne obchodovaných spoločností,“ uviedla EDF. Trhová hodnota Edison sa odhaduje na 5 mld. eur.

EDF uzavrela s talianskymi partnermi v marci dohodu, na základe ktorej by získala nad Edisonom väčšinovú kontrolu výmenou za niektoré aktíva. Dohodu však talianske úrady zablokovali.

Akcionárska zmluva medzi EDF a talianskymi investormi vyprší na konci októbra a do tej doby sa majú obe strany dohodnúť na tom, ako bude vyzerať nová vlastnícka štruktúra podniku. Ak sa nedohodnú, bude zrejme Edison rozdelený a jeho jednotlivé časti ponúknu na predaj.

Zdroj: ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.