Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Francois Hollande - WFES
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Francois Hollande na summite WFES 2013 v ABu Dhabi. Foto:WFES
17. januára 2013 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

François Hollande na summite WFES 2013: Ak neinvestujeme do OZE, čaká nás katastrofa

Ak krajiny neinvestujú do obnoviteľných zdrojov, svet bude čeliť „environmentálnej katastrofe“, varoval v utorok (15.1.) prezident Francúzska na konferencii WFES v Abu Dhabi.

„Pokiaľ nebudeme konať, ak nič neurobíme, neinvestujeme do alternatívnych zdrojov, tak si môžeme byť istí, že nás čaká katastrofa už veľmi skoro. Musíme mať sebavedomie investovať do obnoviteľnej energie,“ povedala francúzska hlava štátu delegátom konferencie.

„Je to architektonická, mestská a hospodárska výzva. Je našou ekonomickou povinnosťou propagovať zelenú energiu. Sme zaviazaní ponechať našu planétu vhodnú pre život aj pre ďalšiu generáciu. Demonštráciu takejto vízie môžeme vidieť aj dnes na summite v Spojených arabských emirátoch,“ uviedol Hollande. Francúzsky prezident vo svojom prejave tiež vyzval k zvýšeniu energetickej efektívnosti v starších mestách, doplnil Guardian.

V decembri 2012 sa takmer 200 krajín stretlo v susednom Katare, aby spoločne prerokovali kroky ako znížiť emisie uhlíka. Výsledkom bola pomerne skromná dohoda pokračovať v Kjótskom protokole, ktorý ale platí len pre malú skupinu krajín. Dohoda takisto predpokladá položiť základy pre vytvorenie globálnej dohody v roku 2015.

Argentínska prezidentka Cristina Fernández si myslí, že bohatšie krajiny nesú väčšiu zodpovednosť v oblasti zníženia emisií než krajiny s menej výkonnými ekonomikami, píše ďalej Guardian.  „Musíme vidieť rast emisií a pokúsiť s o zvrat v týchto tendenciách. Je preto veľmi dôležité využívať obnoviteľnú energiu. Je našou povinnosťou zachovať kvalitu nášho života. Všetci sme zodpovední, ale pochopiteľne, niektorí z nás nesú väčšiu zodpovednosť,  než ostatní,“ uviedla v utorok (15.1.) hlava štátu Argentíny.

WFES sa každoročne radí medzi popredné svetové udalosti. Pozornosť  sa zameriava na rozvoj nových zdrojov energie, energetickú efektívnosť a čisté technológie. WFES 2013 sa koná pod záštitou jeho výsosti šejka Mohameda bin Zayeda Al Nahyana, korunného princa Abu Dhabi a najvyššieho veliteľa ozbrojených síl Spojených arabských emirátov (SAE) a spoločnosti Masdar, ktorá sa venuje obnoviteľným zdrojom energie. Na summite sa očakáva účasť 30.000 delegátov. The World Future Energy Summit 2013 prebieha 15. – 17. januára 2013 v Národnom výstavisku v Abú Dhabi. Portál „energia.sk“ je mediálnym partnerom podujatia.

(c) energia.sk

Foto: WFES

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.