Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2016 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Fotovoltický gigant chce vstúpiť na alternatívny trh pražskej burzy

Bližšie informácie povieme na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutoční tento týždeň,“ uviedol dnes Krčmář. Photon Energy bola založená v roku 2008 v Prahe, súčasné sídlo spoločnosti je v holandskom Amsterdame. Ďalšie kancelárie má firma v Česku, na Slovensku, v Nemecku, Švajčiarsku a v Austrálii.

Photon Energy doteraz postavila v Európe a Austrálii fotovoltické elektrárne s inštalovaným výkonom viac než 50 MW. Divízia Photon Energy Operations poskytuje prevádzku, servis a monitoring fotovoltických elektrární s výkonom viac než 180 MW, z toho skoro 100 MW v ČR. Okrem toho spravuje vlastné portfólio elektrární s inštalovaným výkonom 26 MW v troch krajinách na dvoch kontinentoch.

Hovorca Burzy cenných papierov Praha Jiří Kovařík povedal, že k prípadnej emisii Photon Energy nemá zatiaľ žiadnu oficiálnu informáciu. Pripomenul, že Free Market je neregulovaným, alternatívnym trhom pražskej burzy. „To znamená, že trh je regulovaný iba pravidlami burzy,“ uviedol. Jediná emisia, ktorá sa doteraz na Free markete vyskytuje, je podľa nej emisia spoločnosti Stock.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.