Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. februára 2016 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Fosílny Statoil vidí perspektívu v OZE, zainvestuje v nich 200 miliónov USD

Firma je po ruskom Gazprome druhým najväčším dodávateľom plynu do krajín EÚ. Tento týždeň však Statoil oznámil, že zakladá nový fond pre venture kapitál zameraný na investície do zelenej energie.

Počas obdobia 4 – 7 rokov chce do nových technológií investovať sumu do 200 miliónov dolárov. Reflektuje to snahu firmy doplniť tradičnú činnosť v oblasti fosílnych palív o perspektívny rozvoj nízkouhlíkových riešení.

„Potenciálne investičné témy zahŕňajú offshore a onshore veternú energiu, solárnu energiu, skladovanie energie, prepravu, energetickú efektívnosť a inteligentné siete,“ uviedla firma.

Prostredníctvom fondu Statoil Energy Ventures bude spouinvestovať primárne ako menšinový akcionár do novo vznikajúcich firiem.

Ropné a plynárenské koncerny bojujú s veľkým poklesom cien na medzinárodných trhoch a musia čoraz viac investovať do rozvoja nálezísk v náročných podmienkach.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.