Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. júna 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

FNM SR zverejnil predbežné oznámenie na tender na poradcu privatizácie teplární

Predmetom zákazky je komplexná poradenská činnosť pri predaji majetkových účastí FNM SR na podnikaní teplárenských spoločností – Bratislavská teplárenská, a.s., Trnavská teplárenská, a.s., Žilinská teplárenská, a.s., Martinská teplárenská, a.s., Zvolenská teplárenská, a.s., Tepláreň Košice, a.s.

Jednotlivými fázami predmetu zákazky sú Fáza 1 – Hodnotiace činnosti, Fáza 2 – Príprava exekúcie Transakcie, Fáza 3 – Indikatívne ponuky, Fáza 4 – Záväzné ponuky, Fáza 5 – Ukončenie transakcie.

Zverejnenie predbežného oznámenia potvrdila dnes na novinárskom workshope Inštitútu pre energetickú bezpečnosť (ESI) v Bratislave aj predsedníčka Výkonného výboru FNM SR Anna Bubeníková. „V piatok a v sobotu (17.6. a 18.6.) bolo uverejnené vo Vestníku Európskej únie predbežné oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania zo strany FNM SR na poradcu na predaj teplárenských spoločností. Následne príde do 10 dní definitívny štart verejného obstarávania na poradcu na predaj teplární,“ spresnila Bubeníková.

Odhadovaná trhová hodnota teplárenských spoločností by sa mohla podľa analýzy FNM SR pohybovať na úrovni 160 až 200 miliónov eur. Priemerný celkový ročný dividendový výnos za všetky teplárenské spoločnosti v rokoch 2002 až 2010 dosiahol hodnotu 4,2 milióna eur.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.