Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. decembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Fitch potvrdila rating SPP s negatívnym výhľadom

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch potvrdila spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) dlhodobý emisný rating (IDR) v zahraničnej aj domácej mene na stupni A s negatívnym výhľadom. Výhľad ratingu zo stabilného na negatívny agentúra zhoršila vo februári tohto roku. Potvrdenie negatívneho výhľadu podľa agentúry odráža najmä riziká vyplývajúce z neziskového segmentu dodávok plynu. Fitch upozorňuje aj na neistotu súvisiacu s uplatňovaním legislatívy EÚ v oblasti oddelenia výrobných a prenosových kapacít energetických spoločností. Za silnú stránku SPP označuje agentúra ziskový segment prepravy a distribúcie.

Slovenský plynárenský priemysel je nadnárodná energetická plynárenská spoločnosť. Akcionármi spoločnosti sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku (51 %) a konzorcium Slovak Gas Holding pozostávajúce zo spoločností E.ON Ruhrgas a GDF SUEZ (49 %).

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.