Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. augusta 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Firma VUJE vlani s nárastom tržieb takmer o 15 %

Trnavská spoločnosť VUJE, a.s., ktorá vykonáva projekčné a výskumné činnosti hlavne v oblasti jadrovej a klasickej energetiky, dosiahla v minulom roku výnosy vo výške 118,6 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast takmer o 15 %. Celkový výnosy tvorili najmä prevádzkové výnosy, a to v objeme 117,4 mil. eur. „Hlavný podiel na dosiahnutej výške výnosov z prevádzkovej činnosti mal nárast tržieb za služby, tovar a výrobky, ktoré medziročne vzrástli z hodnoty 97,4 mil. eur na 116 mil. eur,“ uviedla spoločnosť vo svojej výročnej správe. V minulom roku vykázala spoločnosť čistý zisk v objeme 9 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast takmer o 188 %.

VUJE je inžinierska spoločnosť, ktorá vykonáva projekčné, dodávateľské, realizačné, výskumné a školiace činnosti hlavne v oblasti jadrovej a klasickej energetiky. Firma vznikla v roku 1977 ako výskumný ústav, v roku 1994 sa transformovala na akciovú spoločnosť, ktorej akcie vlastnia zamestnanci a bývalí zamestnanci. Ku koncu vlaňajška zamestnávala firma 782 ľudí, čo v medziročnom porovnaní predstavuje pokles o 19 zamestnancov.

(c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.