Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júla 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Firma Pozagas vlani s poklesom tržieb aj zisku

Spoločnosť Pozagas, a.s., ktorá sa zaoberá výstavbou a prevádzkou podzemných zásobníkov zemného plynu, dosiahla v minulom roku tržby v objeme 32,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o zhruba 5 %. Firma v sledovanom období dosiahla zisk na úrovni 10,8 mil. eur, čo je oproti predchádzajúcemu roku menej o takmer 24 %. Firma evidovala ku koncu minulého roka celkový nerozdelený zisk v objeme 13,96 mil. eur. Takmer všetok tento zisk by mal smerovať na výplatu dividend pre akcionárov spoločnosti. Do sociálneho fondu by malo smerovať zo ziskov 7 tis. eur.

„Aj v roku 2010 si spoločnosť plnila požiadavky domácich a zahraničných obchodných partnerov využívajúcich služby uskladňovania zemného plynu v komplexe podzemného zásobníka zemného plynu Láb 4. stavba. Počas minulého roka sme pokračovali v procese rozvoja uskladňovacích kapacít s víziou umiestňovať postupne rozvinuté uskladňovacie kapacity na trhu pre všetkých účastníkov trhu s plynom,“ okomentovali dosiahnuté výsledky vo výročnej správe najvyšší predstavitelia podniku.

Spoločnosť Pozagas bola založená v roku 1993 spoločnosťami Slovenský plynárenský priemysel, š.p., Bratislava a Nafta a.s., Gbely za účelom výstavby a prevádzky uskladňovacej kapacity Podzemného zásobníka zemného plynu Láb 4. stavba. Firma doteraz vlastní a prevádzkuje tento zásobník, ktorý leží v blízkosti prepravnej siete Slovenskej republiky a plynárenského uzla Baumgarten, s ktorým je zásobník Láb priamo prepojený. Slovenský plynárenský priemysel vlastní v spoločnosti Pozagas 35-percentný podiel. Taký istý podiel ovláda spoločnosť Nafta a zvyšok drží v rukách francúzska spoločnosť GDF Suez.

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.