Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. mája 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Firma Nafta vlani vykázala zisk po zdanení vo výške 81,2 milióna eur

„Zisk bol ovplyvnený aj pozitívnym ukončením súdnych sporov z minulosti. Výnosy spoločnosti narástli o 2 % vďaka rozšírenej ponuke skladovacích produktov, rozvoju skladovacej kapacity a nárastu počtu zákazníkov,“ informovala Ewa Rišková z oddelenia pre internú a externú komunikáciu spoločnosti Nafta, a.s.

V uplynulom roku Nafta, a.s., pokračovala v rozširovaní komplexu podzemného zásobníka zemného plynu Láb v skladovacom objekte Gajary-báden. Celkovým dobudovaním komplexu Gajary-báden sa zvýši skladovacia kapacita spoločnosti z aktuálnych 2,2 miliardy m3 na 2,5 miliardy m3 v roku 2014. Vďaka úspešným tendrom sa medziročne zvýšil počet zákazníkov firmy zo 4 na súčasných 11.

Nafta, a.s., je kľúčovým poskytovateľom služieb v oblasti podzemného skladovania zemného plynu a lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov na Slovensku. Majoritným, 56-% akcionárom spoločnosti je Slovenský plynárenský priemysel (SPP), a.s.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.