Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. júla 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Firma Nafta vlani s nárastom výnosov ako aj zisku

Spoločnosť Nafta, a.s. dosiahla v minulom roku výnosy v objeme 165 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o vyše 2 %. Firma zaznamenala vlani zisk po zdanení vo výške 81,2 mil. eur, čo predstavuje oproti predchádzajúcemu roku nárast o vyše 9 %. „V minulom roku sme podnikali vo veľmi zložitom hospodárskom prostredí. Sme radi, že aj napriek tejto skutočnosti sa nám podarilo dosiahnuť vynikajúce výsledky nielen v prevádzkovej činnosti, ale aj pri realizácii projektov, čo sa zároveň odzrkadlilo aj v mimoriadne pozitívnom hospodárskom výsledku za minulý rok,“ okomentovali dosiahnuté výsledky vo výročnej správe najvyšší predstavitelia firmy Nafta.

V uplynulom roku podnik pokračoval v rozširovaní komplexu podzemného zásobníka zemného plynu PZZP Láb v skladovacom objekte Gajary-báden. Celkovým dobudovaním komplexu Gajary-báden sa zvýši skladovacia kapacita spoločnosti Nafta z aktuálnych 2,2 mld. metrov kubických na 2,5 mld. metrov kubických v roku 2014. „V tomto roku uvedieme do prevádzky novú kompresorovú stanicu zásobníka Gajary-báden, čo prispeje k ďalšiemu rozšíreniu skladovacej kapacity našej spoločnosti, a tým k zvýšeniu bezpečnosti a spoľahlivosti dodávok zemného plynu na Slovensku ako aj v ostatných krajinách Európskej únie,“ dodala spoločnosť.

Firma Nafta je kľúčovým skladovateľom zemného plynu na Slovensku. Okrem skladovania plynu sa spoločnosť zaoberá aj prieskumom a ťažbou uhľovodíkov na Slovensku, konkrétne na území Viedenskej panvy a na Východoslovenskej nížine. Majoritným, 56,15-percentným akcionárom firmy Nafta je Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP). V máji 2004 predala spoločnosť RWE Gas International B.V. svoj 40,4-percentný podiel v Nafte nemeckej spoločnosti E.ON Ruhrgas International. Ostatní akcionári držia zvyšný, 3,4-percentný podiel.

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.