Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Preprava parogenerátora počas vyraïovania odstavenej jadrovej elektárne V1 v Jaslovských Bohuniciach. Bratislava, 9 apríl 2019.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/JAVYS
4. mája 2020 Jadrová energia od Energia.skSITA

Firma JAVYS zhodnotila viac ako 1 600 ton surovín z vyraďovania jadrových elektrární

Z celkového objemu tvorila najväčší objem druhotných surovín nehrdzavejúca oceľ, a to až 883,2 tony. Druhou surovinou s najväčším objemom, ktorá putovala do recyklačného procesu bolo železo v objeme 515,56 ton,“ spresnila hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková.

Finančné prostriedky, ktoré spoločnosť JAVYS recyklačným procesom získava sa opätovne investujú do procesu vyraďovania jadrových zariadení. „Tým ušetríme finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu a v prípade vyraďovania jadrovej elektrárne V1 prostriedky Európskej banky pre obnovu a rozvoj,“ konštatovala Žiaková.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť zabezpečuje v SR činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia SR. Jediným akcionárom je štát prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.