Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hoval istebne tepelna energia vyroba.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.enviroportal.sk
9. júla 2022 Teplo a tepelná energia od Energia.skSITA

Firma Hoval plánuje v Istebnom postaviť halu na výrobu tepelných čerpadiel

Firma predložila v rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) svoj zámer na vybudovanie výrobno-skladovej haly pre výrobu tepelných čerpadiel. Prácu v novom závode by mohlo nájsť viac ako 630 ľudí.

Predpokladané náklady na realizáciu odhadla spoločnosť na 40 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty. S 12 mesiacov trvajúcou výstavbou by chcel začať ešte v tomto roku, samotnú výrobu plánuje spustiť v roku 2024.

Novú výrobno-skladovú halu plánuje Hoval vybudovať na pozemku s rozlohou 25-tisíc metrov štvorcových, pričom ročne by tu firma chcela vyrobiť 32-tisíc tepelných čerpadiel. Zámer na výstavbu je predložený v dvoch variantoch, pričom tie sa líšia len spôsobom vykurovania objektu.

Firma chce zriadením nového výrobného závodu prispieť k riešeniu problematiky obnoviteľných zdrojov energie. „Podľa novej štúdie zverejnenej Európskou spotrebiteľskou organizáciou budú tepelné čerpadlá pre spotrebiteľov najlacnejšou možnosťou zeleného vykurovania. Už v krátkom čase budú pre spotrebiteľov cenovo dostupnejším a pohodlnejším riešením,“ uviedol investor.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.