Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. februára 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Firma ČEZ Slovensko zaznamenala vlani rekordné výsledky

Spoločnosti ČEZ Slovensko sa v roku 2016 darilo najmä pri získavaní zákazníkov z firemného segmentu. Objem dodanej elektriny a zemného plynu vzrástol o 10 % oproti predchádzajúcemu roku, hrubá marža sa zvýšila vďaka dobre načasovaným nákupom elektriny ešte výraznejšie.

„Potvrdil sa aj dlhodobý trend akvizície nových klientov, v rámci ktorého sa počet firemných zákazníkov od roku 2015 zvýšil o takmer 30 %, čo aktuálne predstavuje bázu približne 4000 subjektov. Portfólio firemných zákazníkov chceme ďalej rozvíjať, napríklad aj ponukou širokej palety energetických služieb, ktoré už v Českej republike poskytuje spoločnosť ČEZ ESCO,“ uviedol generálny riaditeľ ČEZ Slovensko Igor Nagy.

O služby ČEZ Slovensko podľa neho prejavujú čoraz väčší záujem aj malé a stredné podniky, a to prevažne v regióne východného či stredného Slovenska. „Medziročný rast dodávky sa pri tejto skupine klientov pohybuje v ostatných rokoch na úrovni 30 %,“ spresnil Nagy. Počet klientov v segmente domácností sa udržiava na stabilnej úrovni približne 65.000 zákazníkov.

Popri rozširovaní počtu zákazníkov sa firma vlani venovala zlepšovaniu zákazníckeho informačného systému či zjednodušeniam v procesoch pre zákazníkov.

ČEZ Slovensko, s. r. o., je súčasťou skupiny ČEZ. ČEZ Slovensko je alternatívnym dodávateľom elektriny a plynu s pôsobením v segmente od domácností až po veľkoodberateľov.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.