Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
green power
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/ Henk de Boer (licencia Creative Commons)
24. augusta 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Finančné ťažkosti nútia Enel predať podiel v Enel Green Power

Enel plánuje v októbri predať 30 % akcií dcérskej spoločnosti Enel Green Power. Podľa slov prezidenta chce koncern týmto spôsobom získať minimálne 3 mil. eur.

Forma predaja akcií zostáva zatiaľ nejasná. Enel sa rozhoduje medzi súkromným predajom pre vybraných investičných partnerov a predajom prostredníctvom verejnej trhovej ponuky, uvádza Bloomberg. „V tejto chvíli pokračujeme v rokovaniach so štátnymi investičnými fondmi. Myslíme si, že k dohode môže prísť už v krátkom čase,“ povedal prezident spoločnosti Fulvio Conti.

Enel Green Power podniká v oblasti výroby elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov v 17 štátoch. Kľúčovými trhmi sú najmä Taliansko, USA, Španielsko, Grécko a Rumunsko. Celková inštalovaná kapacita spoločnosti dosiahla v polovici tohto roka 1,217 MW, uvádza oficiálna štatistika firmy.

Enel Green Power vznikla v roku 2008 ako dcérska spoločnosť Enel-u po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Enel sa stal v tom čase najviac zadĺženým poskytovateľom energetických služieb na svete. Dlhy spoločnosti v súčasnosti sa odhadujú na takmer 54 mil. eur, uzatvára Wall Street Journal.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.