Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

FINANCIE: Eximbanka SR podporuje exportné aktivity SES od svojho vzniku

„Tak, ako spomína nový akcionár, spoločnosť SES si prešla v poslednom období neľahkým vývojom, ktorý Eximbanka SR sledovala a čakala na ukončenie daného procesu. Úlohou Eximbanky je podporovať exportné aktivity a preberať riziko primárne zahraničných trhov. Základom tohto predpokladu je však ekonomicky zdravý slovenský subjekt,“ dodala v stanovisku Eximbanka.

Riaditeľ marketingu a komunikácie EPH Daniel Častvaj 31. marca 2017 informoval, že EP Industries, a. s., (EPI) sa stala majoritným akcionárom SES. EPI v minulosti podľa neho poskytla spoločnosti SES významný objem finančných prostriedkov, a to vo výške viac ako 80 miliónov eur. Len vďaka ním mohla SES prežiť. Časť pohľadávky voči SES bola teraz zo strany EPI kapitalizovaná.

Firma SES sa však aj naďalej podľa Častvaja nachádza v extrémne zložitej situácii a jej ďalší osud bude závisieť od prístupu Eximbanky. „Bohužiaľ, tento finančný ústav v poslednej dobe sťažuje podmienky pre podporu vývozu realizovaného spoločnosťou SES, čo priamo ohrozuje ďalšiu existenciu tejto tlmačskej firmy, ktorá je významným exportne orientovaným zamestnávateľom, s významným podielom kvalifikovanej, technologicky vyspelej produkcie,“ dodal Častvaj.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.