Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. novembra 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Filanovci: Cesta okolo seba

Košičanov a ostatných návštevníkov výstavy vezmú na výlet takmer po celej zemeguli. „Máme s Oliverom výborný vzťah, ale jeho súčasťou je permanentný, zdravý, osviežujúci nesúhlas. Ani nie vecný, skôr generačný. Keď poviem vpravo, môj syn navrhne vľavo. Trošku to spomaľuje postup, ale vždy preskúmame a odfotíme všetky možnosti,“ hovorí o medzigeneračnej spolupráci Boris Filan. Na návštevníkov čakajú desiatky fotografií veľkoplošných formátov. Najčastejším objektom sú (ne)obyčajné veci, lebo podľa B. Filana sa „….svokra a mrakodrap fotia najhoršie“.

Cesta okolo seba zavŕši tohtoročnú bohatú ponuku STM, v rámci ktorej návštevníci videli niekoľko zaujímavých výstavných projektov. Z histórie techniky to bolo unikátne dielo geniálneho vynálezcu Leonarda da Vinciho, či tradície baníctva Želiezkom a kladivkom, z fotografických výstav Čarovná a exotická Indonézia alebo umelecké fotografie zdravotne znevýhodnených autorov Ad Oculos. „Sme radi, že záujemcom o umenie a históriu sme aj v tomto roku mohli priniesť kvalitné diela a autorov. Koncoročná výstava Filanovcov je ďalším oživením programovej ponuky STM. Veríme, že osloví všetky vekové kategórie a priláka najmä tých návštevníkov, ktorým učaroval svet dobrej fotografie,“ uviedol Eugen Labanič, riaditeľ STM.

Hlavným partnerom podujatia je Východoslovenská energetika a.s. (VSE), ktorá súčasne vyhlásila pri príležitosti nadchádzajúceho 10. výročia vstupu medzinárodného energetického koncernu RWE do VSE fotografickú súťaž. Témou je Energia východu, ktorá sprevádza predovšetkým ostatných 10 rokov (viac informácií k súťaži na www.vse.sk). Záujemcovia sa môžu prihlásiť do troch kategórií, súťaží sa o 3 fotoaparáty Olympus z rady PEN a ďalšie zaujímavé ceny.

Výstava Cesta okolo seba alebo (Ne)Obyčajné veci potrvá od 1. do 31. decembra 2012. Odtiaľ poputuje do ďalších slovenských miest ako Piešťany, Trenčín a ďalšie.

Plagát je k dispozícii tu.

Zdroj: Východoslovenská energetika

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.