Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. augusta 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Fico: Stále nevylučujem záujem vlády získať 17% akcií Slovenských elektrární

„My urobíme všetko pre to, aby sa dostavali Mochovce a aby sa posilnilo postavenie štátu. Stále nevylučujem záujem vlády získať v budúcnosti 17 % z týchto akcií. Táto možnosť zostáva stále otvorená,“ spresnil.

Talianska energetická spoločnosť Enel, 66-% vlastník SE, 24. augusta oznámila, že začala exkluzívne rokovania o predaji akciového podielu v SE s holdingom EPH. Ako dodala, v závislosti od výsledku rokovaní by Enel a EPH mohli záväznú dohodu podpísať už v najbližších týždňoch.

Talianska spoločnosť ešte koncom júla uviedla, že dostala dve záväzné ponuky. V tom období informovala, že s vybraným záujemcom chce rozhovory začať v priebehu niekoľkých dní, pričom predaj menšinového podielu plánuje dokončiť vo 4. kvartáli tohto roka. Zvyšok chce predať potom, ako dokončí dostavbu dvoch nových blokov jadrovej elektrárne Mochovce, s čím počíta v rokoch 2017 až 2018.

Okrem EPH, ktorého vlastníkmi sú český podnikateľ Daniel Křetinský, slovenský podnikateľ Patrik Tkáč a finančná skupina J&T, záväznú ponuku podalo ešte konzorcium slovenskej rafinérie Slovnaft a maďarskej energetickej spoločnosti MVM. Konzorcium koncom júla uviedlo, že svoju ponuku na prevzatie 66-% podielu Enelu v Slovenských elektrárňach vylepšilo. Pôvodne mala záujem o podiel v SE aj spoločnosť ČEZ, ale tá sa nakoniec rozhodla, že ponuku nepodá.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.