Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júna 2014 Ostatné od Energia.skTASR

Fico: Krajiny V4 majú v EÚ rovnaký postoj k energeticko-klimatickému balíku

Predseda vlády SR zdôraznil, že lídri EÚ odložili definitívne riešenie tejto komplexnej otázky na októbrový summit EÚ, lebo ešte stále existuje niekoľko momentov, v ktorých neexistuje dohoda medzi členskými krajinami a EK, ktorá stratégiu pre túto oblasť navrhla.

„Ja som jasne povedal, že Slovensko nebude podporovať ukazovateľ podielu obnoviteľných zdrojov energie. Na druhej strane sme pripravení podporiť redukcie skleníkových plynov, ale len za predpokladu, že to číslo nebude 40 %, ale o niečo nižšie,“ predstavil Fico pozíciu našej krajiny.

Na otázku TASR, či stále platí, že krajiny V4 majú k tejto oblasti rovnaký postoj, premiér odpovedal, že skupina V4 ešte nikdy nebola taká efektívna ako teraz. Podľa neho je dobré, že je založená nielen na oficiálnych, ale aj na neformálnych stretnutiach premiérov. Fico sa pokúsi od 1. júla ako predsedajúci V4 zachovať rovnakú mieru neformálnosti, otvorenosti a dobrých vzťahov.

„Práve oblasť energetiky a energetickej bezpečnosti nás spája. Máme rovnaký názor s Českou republikou a Maďarskom, pokiaľ ide o atómové elektrárne, máme rovnaké ciele s Poľskom, pokiaľ ide o podiel obnoviteľných zdrojov. Preto môžem povedať, že naša línia v prípade energetického a klimatického balíčka bude veľmi podobná,“ zhodnotil situáciu premiér. A dodal, že štvorica krajín sa určite dohodne na spoločnej koordinovanej pozícii v rámci EÚ.

UPOZORNENIE:

TASR vydáva k správe zvukový záznam a videozáznam.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.