Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
fico-TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Predseda vlády SR Robert Fico. Foto: TASR/Michal Svítok
20. novembra 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Fico hovoril s vedením Slovnaftu aj o pripravovaných investíciách

Ako ďalej informoval hovorca spoločnosti Anton Molnár, rafinéria v súčasnosti prechádza zásadnými vnútornými zmenami, od ktorých očakáva, že jej umožnia pružnejšie reagovať na rýchlo sa meniaci globálny trh s ropnými produktmi.

„Vedenie Slovnaftu predsedu vlády SR informovalo, že i napriek nepriaznivému vývoju v rafinérskom a petrochemickom priemysle má spoločnosť naďalej záujem posilňovať výrobu v Bratislave, a preto plánuje do výstavby novej jednotky na produkciu polyetylénu a príslušných jednotiek investovať asi 300 miliónov eur. Pre zabezpečenie strategických dodávok ropy chce Slovnaft s materskou Skupinou MOL vložiť zhruba 60 miliónov eur do rekonštrukcie a modernizácie náhradnej trasy – ropovodu Adria, ktorý umožní dodávky ropy z chorvátskeho pobrežia,“ priblížil Molnár.

„V súčasnom turbulentnom období na európskych i svetových trhoch sa aj Slovnaft musí prispôsobiť daným podmienkam. Vláda je pripravená urobiť maximum toho, čo je možné, aby znížila negatívne dopady globálnej finančnej a hospodárskej krízy na občanov. Samozrejme chceme a potrebujeme, aby naše podniky vedeli konkurovať zahraničným, aby tvorili pracovné miesta a budeme ich v tom podporovať,“ konštatoval počas návštevy Fico.

„Na súčasné ekonomické problémy v Európskej únii sa pozeráme ako na príležitosť čo najviac zefektívniť našu výrobu, predaj i vnútorné riadiace procesy. Očakávame, že po upokojení situácie na finančných trhoch a oživení hospodárskeho rastu v krajinách Európskej únie nám terajšie veľké a na dlhú dobu zamerané investície umožnia pohotovo reagovať na požiadavky našich zákazníkov,“ doplnil predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovnaftu Oszkár Világi.

Skupina Slovnaft, ktorej súčasťou je aj rafinéria v Bratislave, patrí k najväčším slovenským exportérom. Ročne spracuje 6 miliónov ton ropy a predá výrobky za približne 4,5 mld. eur. Ku koncu septembra zamestnávala 3599 zamestnancov.

Zdroj: TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.