Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. februára 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Fico: Ak treba, nebojím sa zakročiť ani v prípade nezávislého úradu

Fico hovorí o „legitímnom politickom tlaku“. Nemyslí si, že porušil zákon tým, ak vláda SR na nezávislý ÚRSO tlačila, aby šli ceny energií na úroveň roka 2016. „Ak máte riadiť krajinu, nemôžete sa pozerať na nezmyselné rozhodnutia,“ uviedol premiér. Myslí si, že „pravica by to tak zrejme urobila“.

Vláda má podľa neho právo povedať: „Buď si to úrad oprav sám a ak to neurobíš, my prijmeme zákonné opatrenia, ktoré upravia regulačné prostredie“. Fico si je vedomý aj toho, že to môže vyvolať polemiku na úrovni Európskej komisie. Ak sú podľa premiéra pochybnosti okolo bývalého šéfa ÚRSO Jozefa Holjenčíka, orgány činné v trestnom konaní majú podľa neho voľné ruky v konaní.

Premiér tvrdí, že sa smeje z opozície. „Pretože ma najprv kritizujú, že konám pomaly a potom mi vyčítajú, že som pri ÚRSO zneužil právomoc verejného činiteľa,“ povedal Fico.

V prípade nového šéfa ÚRSO chce vláda podľa premiéra konať rýchlo, úrad nechce nechať dlho bez vedenia. Ak ide o šéfa ÚRSO a šéfa Regulačnej rady ÚRSO, rozhodujúcu úlohu by podľa Fica mala mať vláda SR. Nebude ľahké nájsť odborníkov na tieto posty, myslí si premiér.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.