Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Werner Faymann
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / sugarmelon.com (licencia Creative Commons)
17. septembra 2010 Jadrová energia od Energia.skTASR

Faymann: Diskutujme, ale súhlas nečakajte

„Vítam, že slovenská premiérka preukázala ľútosť nad nedostatočnou výmenou informácií z minulosti, najmä čo sa týka zverejnenia štúdie o environmentálnych dôsledkoch dostavby jadrovej elektrárne v Mochovciach bez konzultovania s rakúskymi úradmi. Preto sme sa – ako susedské krajiny, ktoré majú výborné a priateľské vzťahy – dohodli, že výmena informácií i bezpečnostný dialóg sa musí zlepšiť,“ vyhlásil pre TASR po skončení summitu EÚ v Bruseli Werner Faymann, rakúsky kancelár. Týmito slovami doplnil tému, ktorú svojim ospravedlnením sa otvorila premiérka Iveta Radičová v nedeľu vo Viedni.

Rakúsko: s 3. a 4. blokom môžeme iba nesúhlasiť

Rakúsko patrí ku krajinám, ktoré bojujú proti využívaniu jadrových elektrární ako energetického zdroja a tento náhľad zdieľa aj vláda kancelára Faymanna. Viedeň preto zostáva kritikom vo veci dostavby 3. a 4. bloku atómovej elektrárne v Mochovciach.

„Naše pohľady na vec sa líšia, keďže Rakúsko sa rozhodlo ísť cestou bez jadrovej energie, ktorú nepovažuje za udržateľný zdroj, kým Slovensko pokrýva energetickú potrebu využívaním takýchto elektrární. Takže znovu môžeme len vyjadriť náš protest voči plánom týkajúcim sa 3. a 4. bloku v Mochovciach, ako aj ďalším plánom pre budúce využitie atómovej energie,“ zdôraznil rakúsky kancelár.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.