Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. apríla 2014 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Exxon Mobil: Klimatické zmeny neohrozia naše plány

Exxon Mobil pripúšťa, že je potrebné prijať opatrenia v reakcii na klimatické zmeny. Avšak vzhľadom k tomu, ako zásadné sú ropa a zemný plyn pre globálny rozvoj a hospodársky rast, je podľa firmy „vysoko nepravdepodobné“, že vlády prijmú kroky k smerom k tak drastickému zníženiu emisií, že by to výrazne obmedzilo spotrebu fosílnych palív.

Exxon Mobile sa domnieva, že ťažba ropy a plynu je zásadná pre zabezpečenie rastúceho celosvetového dopytu po energiách. Tiež má pomôcť zabrániť tomu, aby „sa  zákazníci – predovšetkým tí v najmenej vyspelých a najzraniteľnejších ekonomikách – v globálnom úsilí o vyššiu životnú úroveň…ocitli v úzkych,“ uviedol podľa agentúry Reuters Exxon v správe.

Exxon Mobil je najhodnotnejšou verejne obchodovanou ropnou spoločnosťou na svete. V najnovšej správe reagoval na výzvy akcionárov, ktorí chceli vedieť, ako by opatrenia v globálnom boji proti zmenám klímy mohli ovplyvniť budúcu ziskovosť a hodnotu aktív Exxonu.

Správa sa objavila krátko potom, čo Medzivládny panel pre klimatickú zmenu (IPCC) pri OSN varoval, že dopady globálneho otepľovania budú pravdepodobne „vážne, všadeprítomné a nezvratné“.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.