Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. marca 2014 Jadrová energia od Energia.skSITA

Experti spoločnosti JAVYS identifikovali a zabezpečili rádioaktívny materiál v Slovenskom Technickom múzeu Košice

Experti JAVYS vykonali odborné činnosti dňa 24.03.2014. Po obhliadke  na mieste v STM Košice  bolo zistené, že ide o 6 ks valcových a 4  ks guľových krytov s použitými  žiaričmi. Po ich identifikácii a zdokumentovaní v mieste záchytu boli všetky kryty so žiaričmi bezpečne pretransportované a uskladnené v certifikovanom sklade Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a. s. v lokalite Jaslovské Bohunice. V súčasnej dobe prebieha presná rádiologická identifikácia uvedených žiaričov na špeciálnych prístrojoch a zariadeniach spoločnosti.

Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Policajného zboru SR.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s. sa zaoberá vyraďovaním jadrových zariadení a nakladaním s rádioaktívnymi odpadmi a vyhoretým jadrovým palivom. Zároveň je aj oprávnenou organizáciou na nakladanie s nájdenými žiaričmi, rádioaktívnymi odpadmi neznámeho pôvodu (ZRAM)  a inými rádioaktívnymi materiálmi.  Spoločnosť vykonáva svoju činnosť v uvedenej oblasti na základe nariadenia vlády SR č. 348/2006 Z.z., v zmysle platného Rozhodnutia  č. OOZPŽ/7118/2011 vydaného ÚVZ SR,  platných Rozhodnutí č. 3478/2011 a  č. 3490/2011 vydaných ÚVZ MVDRR SR.

Zdroj: Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.