Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. novembra 2016 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Eustream žiada EÚ o ďalšie granty na plynové prepojenia

Slovensko by rado diverzifikovalo svoje dodávky plynu, na ktorých je závislé od Ruska a posilnilo svoju pozíciu na plynárenskej mape Európy, v rámci ktorej tradičný smer prepravy z východu na západ cez naše územie stráca význam. Potrebovať ale bude peniaze z EÚ.

Hovorca spoločnosti Eustream dnes informoval, že spoločnosť podala žiadosť o spolufinancovanie výstavby poľsko-slovenského prepojenia z prostriedkov fondu Európskej komisie Connecting Europe Facility (CEF Energy). Na jeseň 2014 už Brusel odklepol grant na príprvné štúdie predchádzajúce realizácii tohto projektu, a to vo výške 4,6 milióna eur spoločne pre Eustream aj GAZ-System.

Osobitnú žiadosť tiež spoločnosť spolu s partnermi podala na financovanie štúdie uskutočniteľnosti plánovaného plynovodu Eastring. Viac o tomto projekte sa dočítate tu. 

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.