Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. apríla 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Eustream v roku 2011 vykázal zisk po zdanení 187,06 mil. eur

Výnosy z predaja služieb spoločnosti Eustream v roku 2011 dosiahli 802,39 milióna eur, čo oproti roku 2010 znamenalo pokles o 24,08 milióna eur. „Hlavným zdrojom tvorby výnosov bolo kontrahovanie prepravných kapacít,“ uviedol.

Prevádzkové náklady dosiahli 573,11 milióna eur a v porovnaní s rokom 2010 klesli o 19,94 milióna eur. Ťažisko nákladov tvorili náklady na služby, spotrebu zemného plynu, materiálu a energií a osobné náklady.

V roku 2011 spoločnosť Eustream prepravila 74 miliárd kubických metrov (m3) zemného plynu, čo je takmer o 3 miliardy m3 viac ako v predchádzajúcom roku. „Tento fakt potvrdzuje, že náš tranzitný systém si zachováva kľúčovú pozíciu medzi prepravnými trasami, ktorými sa dostáva plyn na územie EÚ. Eustream zaznamenal viac ako 50 nových potvrdených rezervácií prepravných kapacít, čím sa počet aktívnych zmlúv priblížil k stovke,“ spresnil.

Najväčší podiel prepravy, viac ako 90 %, sa zrealizoval pre zahraničných zákazníkov, vrátane obchodníkov s plynom pôsobiacich v rôznych európskych krajinách. Čoraz významnejšia časť zmluvného portfólia sa týka krátkodobých cezhraničných transakcií medzi obchodnými miestami v stredoeurópskom regióne.

Eustream, a. s., je slovenský prevádzkovateľ prepravnej siete s celkovou dĺžkou 2270 km a prepravca zemného plynu s kapacitou prepravnej siete viac ako 90 miliárd m3/rok. K jeho obchodným partnerom patria medzinárodné energetické spoločnosti.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.