Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Eustream plyn preprava plynu.png
Foto: ilustračné, maps.google.com
7. apríla 2022 Vodík od Energia.skSITA

Eustream so svojimi európskymi partnermi rozvíjajú vodíkovú sieť

Štyri plynárenské prepravné spoločnosti zo strednej Európy, rumunský Transgaz, poľský GAZ-SYSTEM, maďarský FGSZ a slovenská spoločnosť Eustream, sa dohodli na strategickom partnerstve v oblasti dekarbonizácie, prepravy zelených plynov a prieskumu možností prepravovať oxid uhličitý v zhode s cieľmi EÚ pri prechode na zelenú energiu a pri redukcii emisií. Memorandum o porozumení podpísali vo štvrtok v Budapešti.

Ako informoval slovenský prepravca plynu, štvorstranné partnerstvo iniciované spoločnosťou Transgaz sa bude zameriavať na spoluprácu vo viacerých oblastiach. Ide o zdieľanie najlepších postupov v oblasti prepravy vodíka a oxidu uhličitého, dekarbonizáciu prevádzky tranzitných sietí a samotnú produkcia vodíka.

V ďalších krokoch pôjde o identifikovanie trhov pre vodík a jeho využitie v rôznych priemyselných odvetviach, a nakoniec aj o návrh potrebného regulačného rámca,“ dodal Eustream.

Iniciatíva štyroch plynárenských spoločností je otvorená aj pre ďalších regionálnych plynárenských prepravcov.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.