Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. novembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Eustream nezaznamenal v SR znížený prietok plynu na hraniciach s Ukrajinou

Eustream je podľa neho v prípade zastavenia dodávok plynu z Ukrajiny vďaka prijatým opatreniam pripravená okamžite presmerovať prepravnú sieť a začať realizovať reverzný chod zo západu na východ. Spoločnosť Eustream môže podľa Chuguryana počas celého obdobia odstávky prepravovať plyn z Českej republiky (Lanžhot), z Rakúska (Baumgarten) a v prípade záujmu aj z domáceho obchodného bodu.

„Prepravná sieť dokáže pretlačiť plyn v reverznom toku cez celé územie Slovenska až do Veľkých Kapušian, prípadne aj na Ukrajinu,“ zdôraznil.

Eustream, a. s., je prevádzkovateľ prepravnej siete a prepravca zemného plynu s kapacitou prepravnej siete viac ako 90 miliárd m3/rok s celkovou dĺžkou potrubných systémov 2270 km.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.