Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. novembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Eustream na údržbu prepravnej siete vynaloží 14 mil. eur

Spoločnosť Eustream, a.s. plánuje vynaložiť pre potreby údržby a opravy svojej prepravnej siete počas štyroch rokoch vyše 14 mil. eur. Prepravca plynu už hľadá dodávateľov, ktorí mu zabezpečia zemné a súvisiace práce pre potreby opravy a údržby technologických a potrubných zariadení svojej prepravnej siete. „Predmet zákazky zahŕňa najmä výkopové práce, premiestnenie zeminy, zásypové práce, terénne úpravy, montáž a demontáž zaťažovacích dielcov na potrubie, odstránenie izolácie potrubia a odvoz a uloženie odpadov na skládku,“ spresnila spoločnosť vo vyhlásenom tendri.

Úspešní dodávatelia zabezpečia pre firmu Eustream zemné práce pre potreby opravy a údržby prepravnej siete na jej viacerých úsekoch. Ide o úseky prepravnej siete pri Sečovciach, Rožňave, obci Veľké Zlievce, obci Ivanka pri Nitre a pri obci Plavecký Peter. Záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať do konca januára budúceho roka.

Spoločnosť Eustream je prevádzkovateľom prepravnej siete a prepravcom zemného plynu s kapacitou prepravnej siete viac ako 90 miliárd metrov kubických za rok a celkovou dĺžkou 2.270 kilometrov. Firma odštartovala svoju činnosť 1. júla 2006 právnym odčlenením prepravných aktivít od Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) ako jeho 100-percentná dcérska spoločnosť.

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.