Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. októbra 2016 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Eustream: Dodávatelia si môžu rezervovať ročnú kapacitu po starom

Spoločnosť Eustream dnes oznámila, že na domácom bode dočasne obnovuje alokačný princíp „first come first served“ a účastníci trhu si môžu rezervovať ročnú prepravnú kapacitu podľa pôvodných pravidiel. Domáci prepravca to zdôvodňuje technickými prekážkami, ktoré sú spojené s implementáciou aukčného alokačného mechanizmu na platforme Prisma. 

Zmena spôsobu rezervácie kapacity, ktorá nadobudla účinnosť od 1. októbra 2016, zarezonovala medzi spoločnosťami zoskupenými v Združení dodávateľov energií (ZDE). Úpravou spôsobu rezerváciu kapacity na domácom bode by im podľa nich vzrástli náklady o viac než 10 miliónov eur. To by sa mohlo odraziť aj v konečných cenách pre spotrebiteľov.

„Združeniu dodávateľov energií neprislúcha hodnotiť technické otázky spojené s úpravou alokačných mechanizmov, na druhej strane nás teší, že problém, na ktorý sme upozornili, de facto pominul. Dodávatelia si môžu rezervovať ročnú kapacitu pre nadchádzajúce obdobie tak, ako boli zvyknutí doposiaľ, a to bez tlaku na svoje náklady,“ uviedol pre náš portál Michal Hudec, predseda ZDE.

Podrobne sme sa tejto téme venovali v článku minulý týždeň.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.