Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júna 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Európsky súd znížil pokutu E.ON a GDF Suez za kartel o 42 %

Brusel vtedy uviedol, že rozdelením si trhov obrali firmy zákazníkov o možnosť výberu dodávateľa a zároveň aj o možnosť zníženia ceny plynu. Každá z firiem mala podľa Bruselu zaplatiť 553 miliónov eur, čo znamená, že spolu pokuta presiahla 1,1 miliardy eur. Obe spoločnosti sa následne obrátili na súd.

Všeobecný súd Európskej únie, druhá najvyššia súdna inštancia v EÚ, dnes rozhodol o znížení výšky pokuty až o 42 %. Uznal síce opodstatnenosť pokuty za kartelovú dohodu, no zistil, že Európska komisia pri nej vychádzala z dlhšieho obdobia trvania kartelu. Ako uviedol, kartel trval omnoho kratší čas, preto pokutu každej z firiem znížil na 320 miliónov eur.

Informovala o tom agentúra Reuters.

1 dan ed

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.