Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
elektricky stlp - zospodu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/ Julian Povey (licencia Creative Commons)
15. augusta 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Európsku elektroenergetiku čakajú investície za 1,9 biliónov eur

Európsky elektroenergetický priemysel čakajú počas najbližších 25 rokov investície za približne 1,9 bil. eur. Podľa správy spoločnosti KPMG, spomínané investície by mali uspokojiť rastúci dopyt po elektrine a zároveň by mali prispieť k prísnejšiemu dodržiavaniu environmentálnych noriem.

Podľa správy, v najbližších pätnástich rokoch bude potrebný asi 1 bil. eur na financovanie výstavby nových výrobných kapacít s výkonom viac ako 600 GW v celej Európe. „Z týchto peňazí bude treba približne 24 % na programy veterných turbín a ďalších 18 % na solárnu energiu, pričom budú potrebné aj nové veľké kapacity v tradičnejších formách výroby energie, ako je uhlie, plyn, hydroenergetika a jadrová energia,“ uvádza sa v správe.

Banky sú podľa správy KPMG pripravené pomôcť s financovaním energetických projektov. „Bez ohľadu na to, či hovoríme o veterných elektrárňach, nových elektrárňach na plynový pohon, alebo najnovšej sieťovej infraštruktúre na báze Smart Grid, lídri najvýznamnejších bánk povedali jasne, že ak budú projekty dobre pripravené, s transparentnými a realistickými podmienkami, budú peniaze k dispozícii,” uviedol partner KPMG pre globálnu infraštruktúru Darryl Murphy.

Banky sa podľa správy obávajú retroaktívnej legislatívy, pretože takéto praktiky narúšajú vypracované podnikateľské modely. „Právne záväzné uistenia, že sa nebude zavádzať retroaktívna legislatíva s vplyvom na tieto programy po podpísaní dohôd, významne zvýšia šance projektov, že ich banky budú akceptovať,” konštatoval Murphy.

SITA, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.