Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
APTOPIX Russia Firefighters extinguish flames outside an apartment house after a Russian rocket attack in Kharkiv, Ukraine's second largest city Ukraine War
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: AP Photo/Pavel Dorogoy
14. marca 2022 Ostatné od Energia.skSITA

Európski energetickí regulátori sú pripravení pomôcť Ukrajine

Pre oblasť plynárenstva spočíva riešenie núdzovej situácie v hľadaní možností na regionálnej úrovni na poskytnutie dočasnej výpomoci – voľnej prepravnej kapacity na prepojovacích bodoch s Ukrajinou.

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) považuje v súčasnej mimoriadnej situácii koordináciu s európskymi partnermi za kľúčovú.

Pravda je, že systémové nastavenie zmien v oblasti energetických prepojení Ukrajiny a EÚ majú v rukách predovšetkým predstavitelia EK a jednotlivých národných vlád, ale veľmi oceňujem, že všetky zúčastnené strany aktívne hľadajú riešenia na podporu energetickej bezpečnosti obyvateľov Ukrajiny ako aj celej EÚ. Sme tiež v spojení s ukrajinským regulačným úradom, ktorý aj napriek značným rizikám neúnavne pracuje na zabezpečení dodávok energií pre občanov Ukrajiny,“ uviedol predseda ÚRSO Andrej Juris.

V kontexte vzniknutej mimoriadnej situácie na Ukrajine sa ÚRSO prostredníctvom svojich odborných expertov aktívne zúčastňuje koordinovanej aktivity s cieľom zabezpečiť podporu pri hľadaní riešení pre zabezpečenie núdzových dodávok elektriny a plynu pre Ukrajinu. Úrad pritom postupuje koordinovane s agentúrou Európskej únie pre spoluprácu regulátorov v energetike (ACER), ostatnými regulačnými úradmi krajín EÚ, ako aj Európskou komisiou.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.