Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
zateplovanie domu zelena obnova
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
16. júna 2020 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Európska komisia začala verejnú konzultáciu o zelenej obnove budov

„Energeticky účinnejší stavebný fond by tak významne prispel k dosiahnutiu cieľov Európskej zelenej dohody a renovácie sú súčasťou plánu obnovy, ktorý komisia predložila. Komisia konzultuje najmä zvýšenie miery a kvality renovácií budov prostredníctvom regulačných, politických a finančných nástrojov,“ informovala vedúca tlačového tímu Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ingrid Ludviková.

Konzultácia potrvá do 9. júla a prijatá spätná väzba priamo prispeje k návrhom, ktoré má komisia po lete predložiť spolu s akčným plánom.

Eurokomisia začala aj cielenú konzultáciu k vytvoreniu európskej normy v oblasti zelených dlhopisov, otvorená bude do 2. októbra. Oficiálna norma EÚ o zelených dlhopisoch by mohla posilniť medzinárodnú úlohu eura a pomôcť konsolidovať EÚ ako globálny uzol zeleného financovania.

„Zelené dlhopisy sa stávajú obľúbené najmä pre investorov, ktorí hľadajú spôsoby na financovanie prechodu na environmentálne udržateľné hospodárstvo a posilňujú potenciál súkromného sektora riešiť zmenu podnebia a podporovať udržateľné hospodárske oživenie po pandémii,“ priblížila Ludviková s tým, že Európska komisia chce navrhnúť spoločnú stratégiu do konca tohto roka.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.