Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
budova SPP - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračný záber
28. septembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Európska komisia začala razie v plynárenských spoločnostiach. Aj v SPP

Európska komisia (EK) včera uskutočnila kontrolu v plynárenských spoločnostiach v desiatich štátoch EÚ. Jednou z nich je aj spoločnosť SPP. Vyšetrovanie sa sústreďuje na dodávky plynu do krajín EÚ v strednej a  východnej Európe.

„Európska komisia uskutočňuje v SPP kontrolu. Spoločnosť s inšpektormi plne spolupracuje. Bližšie nemôžeme túto záležitosť komentovať,” uviedol pre portál energia Ondrej Šebesta, vedúci komunikácie SPP.

Brusel sa domnieva, že firmy si mohli trh rozdeliť prostredníctvom dohôd, ktoré by mohli byť v rozpore s právom EÚ. Navyše sa obáva aj toho, že si stanovovali vďaka dohodám neúmerne vysoké ceny. EK mená konkrétnych štátov ani plynárenských firiem, v ktorých sa inšpekcie uskutočnili, ako zvyčajne pri podobných akciách neuviedla. Medzi ďalšie spoločnosti, ktoré čelia vyšetrovaniu, údajne však patria aj české RWE, rakúske OMV či  firmy z Poľska a Maďarska.

Európska komisia vo svojom  prehlásení zároveň uviedla, že podobné razie sú predbežným krokom pri vyšetrovaní možných porušení pravidiel voľnej súťaže. To, či kontrolované spoločnosti normy skutočne porušili sa však ukáže až v priebehu vyšetrovania. K jeho ukončeniu nemá Komisia žiadne pevne stanovené termíny.

Text: energia, ČTK

Ilustračná foto: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.