Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro peniaze europska unia
Foto: ilustračné, GettyImages
29. júla 2022 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Európska komisia vyplatila Slovensku takmer 400-miliónovú platbu v rámci plánu obnovy

Platba je založená na výkonnosti a závisí od toho, ako Slovensko implementuje investície a reformy uvedené v pláne. Informovalo o tom slovenské zastúpenie komisie prostredníctvom tlačovej správy.

Žiadosť o prvú platbu predložilo Slovensko 29. apríla tohto roka. Platba pokrýva 14 čiastkových míľnikov, ktoré boli podmienkou pre prvú splátku.

Míľniky sa týkajú reformy justičného systému, oblasti vysokoškolského vzdelávania, fiškálneho rámca, energetiky, udržateľnej mobility, boja proti korupcii, digitalizácie verejného sektora, ako aj systému auditu a kontroly Slovenska na vykonávanie mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti. Európska komisia zverejnila predbežné hodnotenie platby 27. júna.

Generálna riaditeľka sekcie plánu obnovy Lívia Vašáková koncom júna skonštatovala, že už pracujú na druhej žiadosti, ktorú by mali predložiť na jeseň. Ide o 16 míľnikov, z ktorých väčšinu už má Slovensko podľa nej splnených.

Slovenský plán obnovy a odolnosti zahŕňa širokú škálu investičných a reformných opatrení v 18 tematických zložkách. Má hodnotu 6,3 miliardy eur vo forme grantov.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.