Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Európska komisia unia vlajka parlament
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
30. novembra 2022 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Európska komisia schválila 600-miliónový slovenský program na podporu spoločností

Európska komisia (EK) schválila 600-miliónový slovenský program na podporu spoločností, ktoré čelia rastúcim cenám energie v kontexte ruskej vojny proti Ukrajine.

Program má slúžiť na podporu spoločností všetkých veľkostí a zo všetkých sektorov a je určený na pokrytie časti zvýšených nákladov na zemný plyn a elektrinu. Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených komisiou, opatrenia bude spravovať Ministerstvo hospodárstva SR a pomoc bude mať podobu priamych grantov.

Slovenský program bol schválený podľa dočasného krízového rámca štátnej pomoci, ktorý EK prijala ešte v marci tohto roku. Ten umožňuje členským štátom využiť plnú flexibilitu pravidiel štátnej pomoci na podporu hospodárstva v súvislosti s ruskou vojnou proti Ukrajine.

Komisia skonštatovala, že slovenský program je v súlade s podmienkami stanovenými v dočasnom krízovom rámci. Konkrétne pomoc nepresiahne sumu 2 milióny eur na príjemcu a neposkytne sa neskôr než 31. decembra 2023,“ uvádza EK.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.