Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Europoslanci v rozprave s komisárom Caňetem odmietli Nord Stream 2

Časť poslancov poukázala na skutočnosť, že projekt Nord Stream 2 nie je odôvodnený ekonomicky a ani nepodporuje klimatické ciele EÚ a odráža iba geopolitické záujmy.

Väčšina poslancov požiadala Európsku komisiu, aby ukončila realizáciu projektu Nord Stream 2 len čo to bude možné.

Komisár Caňete pred europoslancami povedal, že tento projekt „pravdepodobne zmení aktuálny obraz trhu s plynom“. Dodal, že exekutíva EÚ už skontaktovala nemecké orgány, aby jej boli oznámené všetky potrebné skutočnosti s cieľom komplexne vyhodnotiť tento projekt. Caňete zároveň zdôraznil, že právne predpisy EÚ musia byť použité vo všetkých aspektoch projektu Nord Stream 2, a že „všetky energetické projekty by mali byť v súlade s politikou Energetickej únie“.

EP vo svojej správe pripomenul, že projekt Nord Stream 2, ktorý má na starosti konzorcium vedené ruskou plynárenskou spoločnosťou Gazprom, má za cieľ vybudovať nové potrubia, ktoré by zdvojnásobili kapacitu už existujúceho plynovodného pripojenia Nord Stream z Ruska do severného Nemecka. Nová sústava plynovodu rovnako vedená pod Baltským morom by mala byť dokončená do konca roka 2019.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.