Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EP parlament - EP
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: EP/Michel Christen
13. júna 2017 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

EÚ zjednoduší energetické štítky pre spotrebiče

Cieľom nového opatrenia je uľahčiť zákazníkom výber energeticky účinnejších produktov, znížiť spotrebu energie a s ňou spojené náklady a zároveň povzbudiť výrobcov k inováciám a investíciám do energeticky úspornejších prístrojov.

Zákazníci by sa mohli v obchodoch stretnúť s prvými štítkami s novou stupnicou najskôr na konci roka 2019. Nové štítky už nebudú využívať doteraz zaužívané znamienka +, napríklad A+ alebo A++, čo bol systém, ktorý bol pre mnohých zákazníkov mätúci.

Europoslanci dnes kritizovali fakt, že sa kvôli nesúhlasu členských štátov nepodarilo do novej legislatívy presadiť požiadavku na odškodnenie zákazníkov v prípade nesprávneho označenia prístrojov. Eurokomisár pre pre oblasť klímy a energetiky Miguel Arias Caňete k tomu uviedol, že Európska komisia príde do konca roka s novými legislatívnymi návrhmi na túto tému.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.