Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. novembra 2009 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

EÚ prijala smernicu o energetickom označovaní

Nová smernice o energetickom označovaní prináša novú klasifikáciu v škále A-G, s možnosťou jej rozšírenia do A+++ v prípade technologického pokroku. Zákazníci sa môžu orientovať na základe farebného rozlíšenia, tmavo-zelená farba reprezentuje najefektívnejšie výrobky. Takisto reklama musí obsahovať referenciu o výkonnostnej triede výrobku.

Podľa komisára pre energetiku EÚ môže smernica zvýšiť energetickú efektívnosť. „Dosiahnutá politická dohoda je výrazným pokrokom k nášmu cieľu energetických úspor. Smernica vytvorila cestu na prijatie potrebnej legislatívy o ďalších produktoch a môže sa tak zásadne podieľať na dosiahnutí zníženia emisií oxidu uhličitého,” uzavrel Andris Piebalgs.

Text smernice bude formálne prijatý potom, ako Lisabonská zmluva vstúpi do platnosti 1.decembra 2009. Európske inštitúcie môžu neskôr upraviť jej vybrané časti a prispôsobiť ich tak novým procedúram.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.