Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
europska komisia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/ tiseb (licencia Creative Commons)
18. novembra 2010 Ostatné od Energia.skSITA

EÚ potrebuje investície do energetickej infraštruktúry

Včera (17.11.) zverejnená správe Európskej komisie navrhuje vybudovať alebo zrekonštruovať zhruba 45.000 kilometrov elektrických sietí do roku 2020. „Energetická infraštruktúra je nevyhnutná k dosiahnutiu všetkých našich cieľov v oblasti energetiky, či už ide o zabezpečenie dodávok, integráciu obnoviteľných zdrojov alebo energetickej účinnosti,“ skonštatoval komisár EÚ pre energetiku Günther Oettinger.

Problémom ostáva energetická prepojenosť

Plán Európskej komisie poukazuje na potrebu lepšieho prepojenia štátov. Niektoré z nich sú v súčasnosti do značne miery izolované od zvyšku európskeho energetického trhu. Posilňovať je treba tiež už existujúce siete. Konkrétne projekty „energetických koridorov európskeho záujmu“ by sa mali navrhnúť do roku 2012.

V kontexte elektrickej energie patrí k prioritám spojenie veterných fariem na severe Európy a z oblasti Baltského mora s európskou pevninou. Ďalej je to zlepšenie prepojenia medzi Francúzskom a Španielskom, či posilnenie prepojenia s juhovýchodnou Európou.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.