Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. októbra 2010 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

EÚ plánuje navrhnúť dočasný zákaz na nové hlbinné ropné a plynové vrty

„Cieľom je zabrániť tomu, aby sa podobné nešťastie stalo v Európe,“ hovorí sa v koncepte návrhu, ktorý získala agentúra Reuters. Komisia v ňom vyzýva členské štáty, aby pozastavili vydávanie licencií na nové prieskumy ropných a plynových hlbinných ložísk, dokiaľ sa neukončí vyšetrovanie príčin havárie plošiny Deepwater Horizon v Mexickom zálive a v súvislosti s tým aj nepreverí súčasný model bezpečnosti v rámci prieskumu a ťažby surovín z veľkých hĺbok európskych morí.

Podľa Oettingera je v Európe množstvo rôznych nariadení v tejto oblasti, čo sa v prípade havárie môže ukázať ako problém. Odhaduje sa, že len v severovýchodnej oblasti Atlantického oceána je viac než 1000 zariadení na ťažbu ropy a zemného plynu, vyše 100 sa ich nachádza v Stredozemnom mori a pripravujú sa ďalšie vrty v blízkosti Cypru a Malty.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.