Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. septembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

EÚ dá ďalších 10 miliónov eur na plynovod medzi Rumunskom a Moldavskom

Dodatočná platba vo výške 10 miliónov eur by mala uhradená na budúci rok. Komuniké moldavského ministra hospodárstva prebrala rumunská tlačová agentúra Agerpress.

Podľa moldavských vládnych zdrojov EÚ sa rozhodla prideliť dodatočných 10 miliónov eur pre rozšírenie plynovodného potrubia z rumunského mesta Iaši do moldavského mesta Ungheni. Cieľom je poskytnúť alternatívne dodávky plynu pre Kišiňov, ktorý je najväčším spotrebiteľom plynu v Moldavsku.

Stavebné práce na plynovode Iaši – Ungheni, ktorý prepojí Rumunsko a Moldavsko, a teda aj EÚ a Moldavsko, boli slávnostne otvorené 27. augusta 2013 na ľavej strane riek Prut. Na tomto podujatí sa zúčastnili rumunský premiér Victor Ponta, moldavský premiér Iurie Leanca a eurokomisár pre energetiku Günther Oettinger.

Plynovod má celkovú dĺžku 43,2 km, z toho cca 32 km je na rumunskej strane. Maximálna kapacita plynovodu bude 1,5 miliardy m3 plynu ročne, čo je viac ako ročná spotreba plynu v Moldavsku.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.