Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Solarna elektráreň-TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Najväčšia solárna elektráreň na svete. Foto: TASR/AP Photo/Solar Systems
15. novembra 2012 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

EÚ dá 25 mil. eur na výstavbu najväčšej solárnej elektrárne v Afrike

„Viac ako jedna miliarda ľudí na svete nemá prístup k elektrickej energii, pričom polovica z nich žije v Afrike. Toto je jeden z najväčších prielomov pre rozvoj Afriky,“ uviedol Piebalgs krátko pred svojím odchodom do etiópskej metropoly Addis Abeba, kde sa v priebehu týždňa zúčastní na celoafrickej konferencii ministrov energetiky.

Najväčšia solárna elektráreň na pôde Afriky by podľa plánov mala zabezpečiť 6 % energetickej výroby v Burkina Faso, čo znamená pokrytie potreby pre 400.000 ľudí.

Podľa komisára podpora EÚ pre africký energetický program a výstavbu novej elektrárne znamená, že Európe záleží na trvalo udržateľnom rozvoji africkej energetiky a zdôraznil, že pre Burkina Faso bude táto elektráreň znamenať výrazný prísun zelenej energie a zníženie závislosti od dovozov drahej energie. V súčasnosti iba 15 % obyvateľov tejto krajiny má prístup k elektrickej energii.

Elektráreň by mala byť vybudovaná v lokalite Zagtouli, na predmestí hlavného mesta krajiny Ouagadougou.

Finančná pomoc EÚ vo výške 25 mil. eur pôjde cez Európsku investičnú banku (EIB), pričom Francúzska rozvojová agentúra (AFD) prispeje pôžičkami v hodnote 38 miliónov eur.

Zdroj: TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.