Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. novembra 2009 Ostatné od Energia.skSITA

EÚ členom Medzinárodnej agentúry pre obnoviteľné zdroje energie

Európska únia sa 23. novembra stala členom Medzinárodnej agentúry pre obnoviteľné zdroje. Podľa vyjadrenia bývalého komisára pre energetiku Piebalgsa, „Európska únia svojím členstvom potvrdila, že presadzovanie celosvetového využívania obnoviteľných zdrojov energie je dôležitou súčasťou jej spoločnej energetickej politiky.“

Cieľom agentúry IRENA je globálne podporovať a presadzovať využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Agentúra chce zároveň vytvoriť aj špičkové centrum pre výskum a rozvoj technológií OZE a ich praktické zavádzanie na trh. Ďalším zámerom IRENA je vykonávanie poradnej funkcie pre vlády, ktoré pripravujú národné plány pre podporu OZE v energetických mixoch.

Agentúra IRENA bola založená 26. januára 2009 a v súčasnosti má 137 členov, medzi ktorými sú aj USA, India a takmer všetky európske a africké krajiny.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.