Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. júna 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

ESI: Privatizácia teplární cenu tepla nezvýši, cenu tepla zvýšia investície

„Teplárne sú strategické podniky na území mesta, kde vyrábajú a dodávajú teplo, sú strategickým partnerom pre príslušné miestne samosprávy,“ uviedol dnes na novinárskom workshope Inštitútu pre energetickú bezpečnosť (ESI) Obšivaný.

Samotná privatizácia podľa neho cenu tepla nezvýši, jednotková cena tepla vzrastie z dôvodu potrebných budúcich investícií. „Nárast jednotkovej ceny tepla bude bez ohľadu na to, kto je vlastníkom teplárne,“ myslí si šéf predstavenstva SZVT.

Pripomenul, že teplárne nie sú v dobrej ekonomickej kondícii. „Ich hodnotu znižujú napríklad nevysporiadané pohľadávky a prijaté úvery,“ podotkol. Problémom je aj absencia štátnej energetickej politiky, ktorá by definovala smer vývoja energetiky na 15 až 20 rokov.

„Cena teplárenských spoločností bude závisieť od nastavených privatizačných podmienok,“ dodal Obšivaný.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.